Nesavtība, mīlestība, iecietība, bērni, ģimene, raizes, atbalsts, rūpes – ikviens no mums saprot, ar ko šie vārdi asociējas un cik lielu ieguldījumu prasa. Ir ģimenes, kurās mīlestība, rūpes, nesavtība ir nepieciešama divtik vairāk. Tās ir ģimenes, kurās aug smagi slimi bērni.

Mēs aicinām uz dialogu. Tas nozīmē, ka vēlamies ne tikai izskaidrot to, kas notiek un kā rīkoties konkrētā situācijā; pie kā vēsties un kam jautāt padomu, bet mudinām arī jūs darīt mums zināmu to, kas interesē, ko nezināt vai kas sāp. Savu iespēju robežās centīsimies pastāstīt par jaunumiem bērnu paliatīvās aprūpes jomā, par pieejamajiem medicīniskiem un barošanas līdzekļiem, par psiholoģisko palīdzību un lietām, kas šķietami stāv pāri mums. Ar prieku ieklausīsimies jūsu ierosmēs un pieredzē, kas, iespējams, īstā brīdī būs noderīga arī kādam citam.

Anda Jansone
Bērnu paliatīvās aprūpes komandas vadītāja, Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības valdes priekšsēdētāja
Paliatīvajā aprūpē ģimeni rūpes par ģimeni uzņemas bērnu paliatīvās aprūpes speciālistu komanda. Pie pacienta ārsts vienmēr dodas kopā ar kādu ārstniecības atbalsta personām - sociālo darbinieku, kapelānu vai psihologu, lai labāk izprastu, kādas ir ģimenes vajadzības un kā mēs varam vislabāk palīdzēt.

Bērnu vecāku vārdiem: “Paliatīvā aprūpe ir stāsts par to, kā ģimenēs, kuras audzina bērnus ar smagiem funkcionāliem traucējumiem, iemācīties dzīvot,”
Bērnu paliatīvās aprūpes pakalpojumi un atbalsts ģimenēm pieejams:

24 h atbalsts diennaktī

Atbalsts ģimenēm

7 dienas nedēļā

Atbalsts ģimenēm

365 dienas gadā

Atbalsts ģimenēm