Turpmāk paliatīvā aprūpē esošo bērnu un viņu ģimenes locekļu valsts apmaksātais rehabilitācijas pakalpojums būs pieejams līdz bērna 24 gadu vecumam

Turpmāk paliatīvā aprūpē esošo bērnu un viņu ģimenes locekļu valsts apmaksātais rehabilitācijas pakalpojums būs pieejams līdz bērna 24 gadu vecumam, nevis līdz 18, kā tas bija līdz šim, lēmusi Saeima.

Paliatīvā aprūpe nepieciešama cilvēkiem ar ļoti dažādām slimībām – gan ģenētiski iedzimtām, gan vielmaiņas kaitēm, kādu orgānu patoloģijas vai audzējiem.

Šajā pakalpojumā ietilpst diennakts palīdzība, tostarp mājas vizītes, dažādas konsultācijas un psiholoģiskais atbalsts, skaidroja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas paliatīvās aprūpes dienesta vadītāja Anda Jansone.

Jansone pauda: “Mēs labi zinām, ka pieaugušo paliatīvā aprūpe pašreiz mājās ambulatori nav pieejama. Nav pieejama tādā ziņā, ka nav šīs paliatīvās aprūpes speciālistu komandas, kuri pārzina šīs aprūpes specifiskos jautājumus. Komandā strādā gan ārsti, gan māsas, gan kapelāni, gan psihologi. Ir ļoti būtiski, ka šīs ģimenes, kad bērnam paliek 18 gadi, turpina būt mūsu klientu vidū. Tas nozīmē, ka viņiem ir šī drošības sajūta.”